25-04-2014 Tarihli ANKARA 3. Bölge (Mamak - Cebeci - Kayaş - Tuzluçayır - Abidinpaşa - Akdere - Dikimevi) Nöbetçi Eczane Listesi

Ankara Nöbetçi Eczane Listesi
BAŞKENT NUR Eczanesi
Mamak Cd. No:47/B Demirlibahçe / Mamak/ANKARA
Adres Tarifi: Ank.Ünv.Tıp Fak.Göğüs Hast.kar.
Tel: 0312 3202140

YENİ KARAŞAR Eczanesi
Asım Gündüz Cad. No:6/D Abidinpaşa / ANKARA
Tel: 0312 3640154

GÜRKAN (Lalahan) Eczanesi
Karşıyaka Mah. Cumhuriyet Cad. No:3 Lalahan / ANKARA
Tel: 0312 8652638

 

Ankara Nöbetçi Eczane (ankaranobetcieczane.com) sitesi; 2013 yılında bir şikayet maili ile karşılaşmamızın sonucudur. Maili yazan kişi, Ankara’da acil servis muayenesinden sonra ilaç temininde yaşadıklarını anlatması, bizlere bir yol gösterici olmuş ve bu konu için ne yapabilirize yöneltmiştir. Sonuçta internetin faydalı kullanmasını amaçlayan dört arkadaşın bir araya gelmesiyle araştırmalara hız verilmiş; Eczacılar Odası ve mevcut siteler incelenmiş, Eczanelerin Ankara’ya dağılışı, bölgelere ayrılışı, ilçelere, semtlere ve hatta mahallelere gör tek tek incelenerek sınıflandırmaları yapılmıştır.

 

Bunla da yetinmeyen bu arkadaşlarımız. Haritanın altına koydukları bir buton (Haritada Konumunu Bul, Nasıl Gidilir Göster) yardımıyla; Eczane arayan kişinin konumunu harita üzerinde bulup, onu en yakın eczaneye mesafesini ve yol çizimiyle yönlendirmeyi sağlamışlardır. Bu uygulamada; butona bastıktan sonra, ekrana bir uyarı (Konumunuzu www.ankaranobetcieczane.com ile paylaşmak ister misiniz?) gelecek sizden konumumu paylaş seçeneğine basmanızı bekleyecektir. Onayladığınızda sizin konumunuz haritada belirecek ve size en yakın nöbetçe eczane bulunup, aranızdaki mesafe haritanın sağ altında yazacaktır. Ayrıca sizle nöbetçi eczane arasındaki yol (araç yolu) çizim olarak gösterilecektir.

 

Artık Ankaralılar, Ankara’daki bütün nöbetçi eczaneleri bulma kolaylığı yanı sıra, bölgesinde, ilçesinde, semtinde veya mahallesindeki eczane dahil, tüm sağlık kuruluşlarının adres, harita ve telefonlarını yanı sıra, gerekirse arattırma yaparak bu kuruluşlara ulaşabilmektedirler.

 

Nöbetçi eczane verileri Ankara Eczacı Odası'ndan alınmaktadır. Bu verilerde olabilecek hata ve yanlışlıklardan ankaranobetcieczane.com sorumlu değildir. Bizim sizlere önerimiz; herhangi bir sorun yaşamamak için eczaneye telefonla da olsa ulaşıp açık olup olmadığını ve ilacınızın eczanede mevcut olup olmadığını sorgulamanız. Şimdiden hepinize geçmiş olsun dileklerimizle.

 

Nöbet tutan Eczacı arkadaşlarımızda, lütfen nöbet öncesi listelerinizi kontrol ediniz. Bizim verilerimizi, Ankara Eczacı Odası'nın resmi web sitesinden doğrulayınız. Bir yanlışlık gördüğünüzde info@ankaranobetcieczane.com adresine bildirirseniz seviniriz. Şimdiden hepinize iyi nöbetler…

 

Şimdi sizlere sitemizin çalışma şeklini anlatalım.

 

Ankara Nöbetçi Eczane (ankaranobetcieczane.com) sitesine; girdiğinize o gün Ankara’da kaç tane nöbetçi eczane varsa hepsi ilk sayfada bölgelere göre sıralanmakta ve haritada hepsi gösterilmektedir. Bunların arasında hangi nöbetçi eczane size yakın merak ediyorsanız; haritanın altında bulunan buton (Haritada Konumunu Bul, Nasıl Gidilir Göster) yardımıyla konumunuz ve size yakın nöbetçi eczaneyi rahatlıkla bula bilirsiniz. Ama ben ilçe mi, mahalle mi ve semtimi biliyorum diyorsanız, sırasıyla bu seçenekleri kullana bilirsiniz.

 

Ankara Nöbetçi Eczane (ankaranobetcieczane.com)  sitesini isterseniz bir örnek uygulamayla anlatalım.

 

Örneğin; Ankara’da Yenimahalle’de oturuyorsunuz ve Atatürk Hastanesi’ne gittiniz muayene eden doktor size ilaç yazdı en yakın nöbetçi eczaneden alacaksınız.

 

Hemen elinizdeki cep telefonu, diz üstü bilgisayar veya hastanede bir görevlinin masa üstü bilgisayarından bakmanız gerekti. www.ankaranobetcieczane.com adresini hatırladınız veya arama motorları sayesinde sitemize ulaştınız. Açılan sayfada o gün Ankara’da nöbetçi eczanelerin tümü Nallıhan’dan, Şereflikoçhisar’a veya merkez ilçelerden olan Çankaya’dan, Sincan’a hepsi gelecektir. Yaklaşık kırk veya kırkbeş eczane sol tarafta sıralanacak, sağ tarafta da harita ve bu eczanelerin hepsinin konumları gözükecektir. Siz hastanede olduğunuz için hangisinin size yakın olduğunu bilmediğinizden size karışık gelecektir. Ama haritanın altında bulunan buton (Haritada Konumunu Bul, Nasıl Gidilir Göster) yardımıyla konumunuz ve size yakın nöbetçi eczaneyi rahatlıkla bula şansınız olacaktır.

 

Yok, eğer ben eve gideyim, bu yazılan ilaçlardan biri kaçı sanki evde vardı, gibi bir kuşkuya kapılıp Yenimahalle sınırları içindeki nöbetçi eczane neresi diye aramak isterseniz. Ana sayfada bölge seçin menüsünden Yenimahalle’yi arayıp bulmanız gerekir.  Yenimahalle 2. Bölge içinde yer almakta olduğunu görüp 2. Bölgeyi seçmelisiniz. Hangi semtler, hangi bölge içinde olduğunu parantez içinde gösterilmekledir.

 

Bölgelerde şu şekilde olmaktadır.

 
  1. Bölge (Emek - Bahçelievler - Balgat - Söğütözü - Gazimahallesi - Tandoğan)
  2. Bölge (Yenimahalle - Demetevler - Karşıyaka - Şentepe)
  3. Bölge (Mamak - Cebeci - Kayaş - Tuzluçayır - Abidinpaşa - Akdere - Dikimevi)
  4. Bölge (Çankaya - Küçükesat - Kavaklıdere - Gaziosmanpaşa - Seyranbağları - Yıldız)
  5. Bölge (Kızılay - Yenişehir - Kolej - Sıhıye - Maltepe - Anıttepe - Yücetepe - İncesu)
  6. Bölge (Altındağ - Samanpazarı - Ulus- Cebeci - Dörtyol - Kurtuluş - Ulucanlar)
  7. Bölge (Keçiören - Etlik - İncirli - Basınevleri - Ayvalı - Aşağı Eğlence)
  8. Bölge (Telsizler - Dışkapı - Aydınlıkevler - Hasköy - Siteler - Karapürçek - Hüseyingazi)
  9. Bölge (Keçiören - Kalaba - Sanatoryum - Aktepe)
  10. Bölge (Çankaya - Dikmen - Oran - Ayrancı - Sokullu - Öveçler)

Batı Bölgesi (Çayyolu - Ümitkent - Yaşamkent - Türkkonut - Korusitesi - Konutkent - Angora - Bilkent)

Diğer Bölgeler (Ayaş - Akyur - Batıkent - Beypazarı - Bala - Çubuk - Etimesgut - Elvankent - Eryaman - Elmadağ - Güdül - Gölbaşı - Haymana - Hasanoğlan - Kalecik - Kızılcahamam - Kazan - Nallıhan - Polatlı - Pursaklar - Sincan - Fatih - Şereflikoçhisar)

 

Ben ilçe üzerinden seçmek istiyorum diyorsanız; bir sonraki açılır menüden İlçe Seçin yardımıyla Yenimahalle ilçesini seçmeniz gerekmektedir.

 
İlçelerde alfabetik olarak şu şekilde sıralanmaktadır.
·         Akyurt
·         Altındağ
·         Ayaş
·         Bala
·         Beypazarı
·         Çamlıdere
·         Çankaya
·         Çubuk
·         Elmadağ
·         Etimesgut
·         Gölbaşı
·         Güdül
·         Haymana
·         Kalecik
·         Kazan
·         Keçiören
·         Kızılcahamam
·         Mamak
·         Nallıhan
·         Polatlı
·         Pursaklar
·         Sincan

·         ŞerefliKoçhisar

·         Yenimahalle
 

Hastamız Yenimahalle’yi seçtiğinde; büyük ihtimal Nöbetçi Eczane sayısını üç veya beşe indirmiş olacaktır. Buda yeterli olmazsa semt, o da yetmezse mahalle seçeneklerini seçmesi yeterlidir. Örneğin; semt olarak Demetevler, mahalle olarak Lalegül Mahallesi gibi.

 

Sitemiz sadece nöbetçi eczane aramak için değil, Ankara’daki bütün eczaneleri bulma şansınızda mevcut. Bir örnek verecek olursak; O gün kendinizi iyi hissetmiyorsunuz. Kapıdan çıkacak gücünüzde yok ve bir ilacıda acilen almanız gerekiyor. İşte yapmanız gereken; Ankara Nöbetçi Eczane (ankaranobetcieczane.com) sitesine girin. Üste bulunan Ankara Eczane Listesi yazılı butona tıklayın, Ankara’da bulunan 1641 adet eczane on beşerli listeler halinde önünüze gelecektir. Bu listelerin üzerinde bir arama yapabileceğiniz yere semtiniz, mahalleniz veya sokağınız, o an aklınıza gelecek bir bilgiyi yazarsanız; oturduğunuz yerdeki eczane karşınıza gelecektir. Gelen eczanenin bilgilerine girip; haritadaki yeri, adresi, adres tarifi ve telefonuna ulaşa bileceksiniz. Artık yapmanız eczacınızı arayıp, ilacınızı söyleyip uygun bir zamanda getirip getiremeyeceğini öğrene bilirsiniz.

 

Ankara Nöbetçi Eczane (ankaranobetcieczane.com) sitesi gelişmeleri yakından takip edip, gelişen yenilikleri hemen sayfalarında uygulamaya gayret göstermektedir. Yeni verileri girmeye devam etmekle birlikte, güncellemeleri de sürdürmektedir. Ankara Nöbetçi Eczane (ankaranobetcieczane.com) sitesi hazırlayanları olarak; sizlerden bir isteğimiz olacak, hiç kimse hatasız değildir, herkesin hatası olabilir. Bu hatalar gözden kaçan veya eksik bilgilenmekten kaynaklanır. Sizlerden ricamız; eksikliklerimizi ve gözden kaçanları bizlere info@ankaranobetcieczane.com adresine bildirirseniz seviniriz. Bu site ilaç temin eden eczacıların, ilaç arayan hastaların ve ilaç veren doktorların sitesidir. Umarım almış olduğunuz bu ilaçlar derdinize deva olur. Yaşadığınız sıkıntılar hatırlarınızda bir anı olarak kalır. Hepinize şimdiden geçmiş olsun dileklerimizle.

 
Toplam 3 Nöbetçi Eczane

Lütfen seçim kutusundan bulunduğunuz ilçeyi seçerek, sayfa ortasında açılan alandan, nöbetçi eczane linkine ulaşınız. Bu linki tıkladığınızda eczane ile ilgili detay bilgilere (Adres, Telefon, Harita) ulaşabilirsiniz. Ankara Nöbetçi Eczane Listesi